Vizesiz Turlar ve Gemi Turları

Vizesiz Turlar ve Gemi Turları

Merhaba!

Vizesiz turlar kapsamında hazırlamış olduğumuz bu makalemizde, sizlere gemi turları ve yurt dışı alternatifleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. Hem yurt dışına çıkmak istiyorsunuz, hem de vize gibi uzun süren işlemlerle uğraşarak masraftan ve zaman kaybından uzak durmak niyetindesiniz.

İşte vizesiz gidebileceğiniz birçok ülke seçenekleri. Bir başka deyişle, Türkiye’den vize istemeyen ülkeler… Aşağıda yazacağımız ülkelere bordo pasaportla 90 gün boyunca vizesiz bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

  • Andorra
  • Arjantin
  • Arnavutluk
  • Belarus
  • Bahamalar

Bahamalar

Sanırız buraya hemen herkes gitmek istiyor. Çünkü Bahamalarda masmavi bir okyanusla kucaklaşacaksınız. Okyanusa girdiğiniz anda, balıklarla birlikte yüzebileceğiniz berrak bir su hemen teninize değecek. Suyun sıcaklığı ise, sizi denizin dışına çıkmaktan uzunca bir süre alıkoyacak, burası kesin. Bahamalara ülkemizden gidişlerde vize ihtiyacınız yok ancak pasaportunuzun mutlaka yanınızda olması gerekiyor.

Dominika

Dominika’ya gitmek için Türkiye’den vize almanız gerekmiyor. Ancak ülkenin bir şartı var. Hava alanından içeri girmek istediğinizde size vize yerine geçen 30 gün süreli bir ikamet izin belgesi veriliyor. Bu belgeye turist kartı deniliyor ve belgeyi alabilmeniz için 10 dolar ödemeniz gerekiyor.

Tatilinizi büyük bir rüyaya dönüştürmek ve birbirinden güzel ülkeleri gezmek artık bir hayal değil. Ülkemizden bu konuda yurtdışı turları hizmeti veren pek çok firma var ve bu firmalar size her şey dahil şeklinde hizmet verdikleri için sizin ekstra bir şeyle uğraşmanız da gerekmiyor. Stresten uzak bir şekilde deniz ve güneşin tadını çıkarmak ve birbirinden ilginç ve güzel ülkeleri gezme fırsatı yakalıyorsunuz.

Siz yalnızca gezeceğiniz yerlere ve tatilinize odaklanıyorsunuz. Üstelik sizin için büyük bir ekonomik kazanç sağlanmış oluyor. Şehrikeyif firması ise vizesiz Avrupa turları arayanlar için ideal fırsatlar sunuyor.

Vizesiz tatil seçenekleriniz arasında Arnavutluk ve tarihi başkenti Belgrad ile Sırbistan da yer alıyor. Burası da herkesin görmesi gereken yerler arasında. Üstelik erken rezervasyon indirimlerini değerlendirerek tatilinizi daha da ucuza getirmek gibi bir şansınız var.

Pek çok insan vizesiz ülke turlarını tercih ederken paket turlardan istifade ediyor. Bu sayede kendilerine de maddi açıdan kolaylık sağlayabiliyor. Bir de işin başka bir boyutu olan tatil planlaması söz konusu. Yani tatil planını anlık olarak yapmak durumunda kaldınız fakat vize işlemleri için yeterli vaktiniz yok… İşte böyle zamanlarda bunu çok iyi değerlendirmeli ve vizesiz turları tercih etmelisiniz.

Tatil bazen sevgiliyle bazen de bir arkadaşla gerçekleşebilir ancak yılbaşı turları için de seçeneklerinizi ne kadar alternatifli tutarsanız o kadar güzel olur. Çünkü alternatifiniz çok olduğunda gezdiğiniz ülkelerin sayısı da haliyle daha fazla olacaktır.

Özellikle örneğin Balkanlar için konuşacak olursak, buraların günümüzde bile Osmanlının izlerini taşımış olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla Balkanları gezerken aynı zamanda kendi tarihinizi de tanımış oluyorsunuz.  Eşimle güzel bir zaman geçirmek istiyorum diyorsanız o zaman Maldivler sizin için güzel bir tercih olabilir mesela. Egzotik bir maceraya atılma hevesiniz de böylece hiçbir şekilde yarım kalmamış olur.

Bugüne kadar farklı bir tatil için çok beklemiş olabilir ya da işiniz yüzünden ertelemiş olabilirsiniz. Ancak kendinize yeni bir şans verin ve vizesiz olan bu tatil ülkelerini mutlaka değerlendirin.

Hareketli sokaklar, bambaşka kültürler, sosyal aktiviteler, farklı lezzetler, deniz, kum, güneş ve dahası aklınıza gelebilecek olan pek çok seçenek… Yalnızca karar verip tatil planınızı gerçeğe dönüştürmeniz yeterli oluyor.

Bunun için de söylediğimiz gibi Şehrikeyif firmasının www.sehrikeyif.com internet sitesini ziyaret edebilir ve turlar hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Kim bilir, belki de bu kış sizin için daha değişik bir tatil olacak ve yeni bir yıla girerken farklı duygular hissetmiş olacaksınız. Unutmamalısınız ki, bir insan yeni bir yıla nasıl girerse tüm bir yılı o şekilde geçermiş.

Şimdiden keyifli seyahatler!

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.