Müzikte Yeni Bir Ses: Yücel Karakuş

Müzikte Yeni Bir Ses: Yücel Karakuş

Herkese merhaba!

Bu kez farklı bir konu ile karşınızdayım. Bu yazımda size çok sevdiğim, oldukça başarılı bir müzisyen arkadaşımı tanıtmak istiyorum: Yücel Karakuş’u… Yücel Karakuş ile 2013-2017 yılları arasında, dört yıl süreyle çalıştığım Işık Üniversitesinde, öğretim görevlisi olarak beraber görev yaptık. İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanı olmasının yanı sıra, kendisi aynı zamanda çok yetenekli bir müzisyen. Müzisyen kimliğiyle hem kendi bestelerini yapıyor, hem şarkı söylüyor, hem de enstrüman çalıyor. Yani on parmağında on marifet!

Ben önce biraz kendi cümlelerimle ondan kısaca bahsedeyim, hemen ardından Youtube sayfasındaki biyografi bölümünden de alıntılar yaparak, kendisinin projeleri hakkında bazı bilgiler vereceğim size.

Yücel hocamı, okuldaki öğrencilerinin de hemen fark ettiği gibi, güler yüzüyle tanıyorum öncelikle. Son derece konuşkan, cana yakın, her daim pozitif, enerji dolu bir isim. Öğretim görevlileri odasındaki sohbetlerimiz de, çoğu zaman iki ders arasına sıkışmasına rağmen son derece keyifliydi. Yoğun iş temposunun yanına eklediği müzisyen kimliği, kendi deyimiyle onun için bir terapi, nefes alma fırsatıydı adeta…

Yücel Karakuş 2019 yılında O Ses Türkiye isimli popüler yarışma programına da katıldı ve bu program sayesinde ciddi bir hayran kitlesi edindi. O tarihten bu yana İstanbul’un seçkin mekanlarında sahne alan bu değerli arkadaşımın, Türk pop müziğinden Türk halk müziğine dek uzanan oldukça geniş bir repertuvarı var diyebilirim.

Kendisinin 2016 tarihli, “Aşklambaç” isimli bir albümü bulunuyor. Haydar Haydar isimli teklisi ise, Ses Akademi Yapım şirketi aracılığıyla 2020 yılında yayınlandı. Bu albümü tüm dijital platformlarda kolayca bulabilirsiniz.

Son ve en yeni projelerinden birindeyse, 2021 yılının şubat ayının sonlarına doğru, Zeliha Sunal ile beraber, Sezen Aksu imzalı ve bizim daha çok Levent Yüksel’in sesinden hatırladığımız Karaağaç isimli şarkıyı yorumladılar. Bu şarkının klibini de buraya ekliyorum.

Yücel Karakuş Şarkıları

Bakın, Yücel Karakuş Youtube kanalındaki biyografi bölümünde kendini nasıl tanımlıyor:

Yücel Karakuş bestelediği şarkıları söyler. Şarkılarında aşk, umut, ayrılık ve sevmek ana temadır. Bağlama ve gitar çalmaktadır. Türk Halk Müziği, sanat müziği ve özgün eserler okur. Türküler, pop müzik, akustik müzik özel ilgi alanıdır. Neşet Ertaş’a özel ilgi ve sevgi duyar. Üniversitede öğretim görevlisidir. Yüzün üzerinde kendi şarkısı vardır. İç Anadolu Bölgesini ve Doğu Anadolu Bölgesi türkülerini ayrı sever. Sivas, Erzincan, Malatya, Elazığ, Tunceli türküleri… 1996 yılından bu yana kendi şarkılarını besteler. Eşiyle birlikte Ses Akademi Yapım firmasının sahibidir.

Sesini ve şarkılarını çok beğendiğim, kendisini severek dinlediğim Yücel Karakuş’un Spotify, Twitter, Youtube ve Instagram hesaplarını da sizinle paylaşmak istiyorum. Bir dinleyin, eminim siz de bana hemen hak verecek ve müziğini çok seveceksiniz. Buradan da bu vesileyle kendisine tekrar selamlarımı ve sevgilerimi yolluyor, müzik hayatında başarılar diliyorum!

Yücel Karakuş Youtube: Yücel Karakuş Youtube

Yücel Karakuş Twitter: Yücel Karakuş Twitter

Yücel Karakuş Instagram: Yücel Karakuş İnstagram

Yücel Karakuş Spotify: Yücel Karakuş Spotify

Bir başka yazımda tekrar görüşünceye dek, sevgiyle ve müzikle kalın.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.