Boğaz’da Tekne Turu

Boğaz’da Tekne Turu

Herkese merhaba!

Ada vapuru yandan çarklı,

Bayraklar donanmış cafcaflı,

Simitçi, kahveci, gazozcu…

Melodi kulağınıza tanıdık geldi mi? Sezen Aksu’nun Şinanay şarkısını kimler hatırlıyor bakalım? Ne güzeldi öyle değil mi? Ada vapurlarını sever misiniz? Şu sıralar Pera Müzesinde bir sergi var, aklımdayken söyleyeyim hemen. Serginin adı “İstanbul’da Deniz Sefası”

Konusu, geçmişten günümüze, imparatorluk döneminden modern cumhuriyete, denizin ve plajların toplumsal hayattaki değişen ve gelişen rolü. Aklınızda olsun.

Tekne turu

Boğaz tekne turu

Yat gezisi

Peki, deniz yolculuğu yapmayı kaçınız sever mesela? Ahmet Haşim deniz yolculuğunun tüm dertlere deva olduğunu söyler, Bize Göre ve Bir Seyahatin Notları isimli güzel kitabında…

Vapur gezisi ve açık havanın, yazarın psikolojisine iyi geldiğini şu cümlelerinden rahatça anlıyoruz: Açık hava, yorgun asabımın gergin ipleri üzerinde tüneyen kara kuşları kaçırdı ve onların yerine martı gibi beyaz ve bir takım neşe kuşları getirdi.

Bir yurt dışı seyahati sırasında, İtalya’nın Napoli şehrine girişini de şöyle anlatır örneğin: Bu beyaz İtalyan şehrine bir sonbahar sabahı girdik. Dağları, ovaları, saran sayısız bahçelerin yeşilliği içinde yatan Napoli ile eylül meyvelerinin baygın kokuları içinde tanıştık.

İstanbul’un hepinizin bildiği gibi boğazı çok meşhur. Yurt dışından ülkemize gelen her turist mutlaka boğazda tekne turu yapar. Üstelik boğaz tekne gezisi yalnızca turistlerin değil İstanbul’un yerlilerinin de vazgeçilmezlerinden. Eh, denizle iç içe bir şehirde aksi düşünülemez zaten.

Şehir hatları vapurları veya özel tekneler ile keyifli bir deniz yolculuğu yapabilir, İstanbul gezilecek yerler arasında bulunan sayısız mekanı, deniz üzerinden gözlemleyebilirsiniz.

Tekne turları

Boğaz’da tekne turu

Bunun yanı sıra yat kiralama veya teknede düğün yapmak istiyor da olabilirsiniz elbette. Özel günleri denizle taçlandırmak gerçekten eşsiz bir fikir, sizce de öyle değil mi? İşte bu ve buna benzer tüm hizmetleri Bogazdagezi.net şirketi profesyonellik anlayışı ve deneyimli personeli ile sizler için sunuyor.

Yat kiralama, teknede doğum günü, teknede düğün, teknede iş yemeği, teknede mezuniyet balosu gibi aklınıza gelebilecek sayısız farklı hizmetiyle  https://www.bogazdagezi.net/hizmet/yat-kiralama/ sitesi sizin için biçilmiş kaftan!

Yat gezileri

Organizasyonlarınızı deniz üzerinde yaparak hem kendiniz farklı bir deneyim yaşayabilir hem de katılımcılara hayatları boyunca unutamayacakları güzel anılar hediye edebilirsiniz.

İstanbul Boğazında kişilere veya gruplara, kendi ihtiyaçlarına uygun tekne ve yatları ile yemekli ya da yemeksiz boğaz turu organizasyonu hizmeti sunan https://www.bogazdagezi.net/hizmet/yat-kiralama/ ismini mutlaka bir kenara not edin hemen. Haydi çabuk, durmayın.

O zaman yelkenler fora!

2 Comments

  1. Fatih 10 Mayıs 2018
    • Gezivita 10 Mayıs 2018

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.